Kurkuma a schorzenia układu pokarmowego

Kurkuma to przyprawa znana na Dalekim Wschodzie od 600 r. p. n.e.  Tą cudowną żółtopomarańczową przyprawę uzyskuje się z korzenia ostryżu – rośliny z rodziny imbirowatych. Kurkuma stosowana jest zwłaszcza w kuchni azjatyckiej, ze względu na właściwości nadające potrawom żółtą barwę. Później odkryto jej potencjał leczniczy i wykorzystywano w naturalnej medycynie ajurwedyjskiej oraz chińskiej. To wszystko głównie dzięki
związkowi o nazwie kurkumina – polifenolowi o wielu właściwościach leczniczych.

Schorzenia układu pokarmowego są bardzo częste w obecnych czasach w związku z pędem życia jakie prowadzimy. Szybkie posiłki nie koniecznie zdrowe i odżywcze, a także przewlekły stres nie sprzyjają zdrowiu.

Medycyna bardzo często nie daje nam zadowalających rozwiązań. Szukamy więc informacji jakie naturalne środki mogą nam pomóc z problemami żołądka, dwunastnicy czy poprawy pracy jelit. Kurkumina stanowi zaledwie 2-5 proc. kurkumy. Dlatego osoby, które chcą się przekonać o jej leczniczych właściwościach, powinny sięgnąć po wyciągi z kłącza kurkumy, które są powszechnie sprzedawane jako suplementy diety. Jednym z takich produktów jest Licur MAX zawierających wyciągów z kurkuminy.

Produkty z kurkuminą dają bardzo dobre efekty wpływające na zdrowotne bez skutków ubocznych międy innymi na:

👉 łagodzą objawy zapalenia błony śluzowej  

👉 wspomagają trawienie ciężkich potraw

👉 – wspomaga zanik wrzodów trawiennych, a przy tym bóli brzucha.

👉 – wykazują właściwości żółciopędne,

👉 pobudzają wydzielanie gastryny, sekretyny

👉 – pobudzają wydzielanie enzymów trzustkowych

Substancje z kurkumy wykazują również działania ochronnie na komórki wątrobowe . Stosowane są  również jako  składnik wielu leków zalecanych w stanach uszkodzenia i niewydolności wątroby, objawiających się niedostatecznym wydzielaniem żółci, również w stanach zapalnych miąższu wątroby i zapaleniu dróg żółciowych. Działa przede wszystkim rozkurczająco , przeciwzapalnie oraz przeciwbakteryjnie .

Uwaga: artykuł ma charakter informacyjny – wskazanie możliwych właściwości samej kurkumy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *