...
Kurkuma na schorzenia układu pokarmowego

Kurkuma, kurkumina, a dolegliwości układu pokarmowego.

Kurkuma to przyprawa znana na Dalekim Wschodzie od 600 r. p. n.e.  Tą cudowną żółtopomarańczową przyprawę uzyskuje się z korzenia ostryżu – rośliny z rodziny imbirowatych. Kurkuma stosowana jest zwłaszcza w kuchni azjatyckiej, ze względu na właściwości nadające potrawom żółtą barwę. Później odkryto jej potencjał leczniczy i wykorzystywano w naturalnej medycynie ajurwedyjskiej oraz chińskiej. To wszystko głównie dzięki związkowi o nazwie kurkumina – polifenolowi o wielu właściwościach leczniczych.

Schorzenia układu pokarmowego występują bardzo często w obecnych czasach. Szybkie posiłki nie koniecznie zdrowe i odżywcze, a także przewlekły stres nie sprzyjają zdrowiu i wysokie tempo życia sprzyjają różnym dolegliwościom.

Medycyna bardzo często nie daje nam zadowalających rozwiązań. Szukamy więc informacji jakie naturalne środki mogą nam pomóc z problemami żołądka, dwunastnicy czy poprawy pracy jelit. Kurkumina stanowi zaledwie 2-5 proc. kurkumy. Dlatego osoby, które chcą się przekonać o jej leczniczych właściwościach, powinny sięgnąć po wyciągi z kłącza kurkumy, które są powszechnie sprzedawane jako suplementy diety. Jednym z takich produktów jest Licur MAX z BMPharma zawierający wyciągów z kurkumy, a zawartość 1 kapsułki to aż 720 mg. wystarczająca na dzienną dawkę.

licur MAX od BMPharma - kurkumina 60 kapsułek
Kurkuma – LICUR MAX od BMPharma

KURKUMA, KURKUMINA CO ZAWIERA?

Kurkumina zawiera między innymi witaminy z grupy B, między innymi: tiamina, niacyna, ryboflawina, kwas foliowy i witamina B6. Stosując suplementację kurkuminy dostarczamy organizmowi również witaminę E i K.
Kurkumina jest bogata również w składniki mineralne, takie jak wapń, żelazo, potas, magnez, sód, fosfor oraz cynk. Suplementacja produktów z kurkuminą wpływa prozdrowotnie na nasz organizm bez skutków ubocznych między innymi na:



? łagodzą objawy zapalenia błony śluzowej żołądka

? wspomagają trawienie ciężkich potraw, zmniejsza uczucie zgagi

? wspomaga zanik wrzodów trawiennych, a przy tym bóli brzucha.

? wykazują właściwości żółciopędne,

? pobudzają wydzielanie gastryny, sekretyny

? pobudzają wydzielanie enzymów trzustkowych

Substancje zawierające kurkuminę wykazują również działania ochronnie na komórki wątrobowe . Stosowane są  również jako  składnik wielu leków zalecanych w stanach uszkodzenia i niewydolności wątroby, objawiających się niedostatecznym wydzielaniem żółci, również w stanach zapalnych miąższu wątroby i zapaleniu dróg żółciowych. Działa przede wszystkim rozkurczająco , przeciwzapalnie oraz przeciwbakteryjnie .

Kurkumina ma bardzo korzystny wpływa także na zdrowie naszego wzroku. Obecnie prowadzone badania skupiają się na tym, że zawarte w niej składniki wskazują, że może mieć wpływ na wykorzystywane w leczeniu zapalenia spojówek, jaskry jak również zespołu suchego oka . Prace nad ostatecznym potwierdzeniem tych właściwości kurkuminy trwają. Kurkumina może również wesprzeć organizm w pracy z obniżeniem poziomu cukru oraz cholesterolu we krwi jak również przy stanach zapalnych stawów.

Uwaga:
artykuł ma charakter informacyjny – wskazanie możliwych właściwości samej kurkumy.

Komentarze (1) do wpisu “Kurkuma, kurkumina, a dolegliwości układu pokarmowego.”

  1. Kurkumę i kurkuminę poznałam jakoś rok temu i od tego czasu sporo jej używam. Licur Max wydaje mi się fajną opcją z zawartością kurkuminy micelarnej aby szybko i dobrze się suplementować bo do tej pory miałam tylko w saszetkach w formie przypraw a wiadomo, że nie do każdego obiadu dana przyprawa pasuje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.