detoksykacja organizmu

W jaki sposób organizm oczyszcza się z toksyn?

W dzisiejszych czasach jesteśmy bardziej niż kiedykolwiek wcześniej narażeni na działanie substancji toksycznych. Obciążenie organizmu toksynami i innymi szkodliwymi substancjami jest groźne dla zdrowia. Jak zatem oczyścić organizm domowym sposobem? Jak bezpiecznie i efektywnie wspierać swoje ciało w procesach detoksykacji? Przedstawiamy kilka praktycznych i prostych metod na oczyszczenie organizmu z toksyn i innych niebezpiecznych związków.

Mechanizm a detoksykacja organizmu

Każdy organizm jest zdolny do oczyszczania się z toksyn. Detoksykacja organizmu następuje przede wszystkim przez wątrobę. To podstawowy mechanizm samooczyszczania się organizmu. Wątroba ma moc neutralizacji toksyn. To organ wewnętrzny, który początkowo powoduje, że toksyczne substancje stają się nieszkodliwe, a następnie doprowadza do ich uwalniania się z organizmu. Inne ścieżki detoksykacji prowadzą do eliminacji toksyn z organizmu za pośrednictwem kału, moczu, a także potu. Warto mądrze wspierać swoje ciało w procesach oczyszczania organizmu i pomagać mu eliminować niebezpieczne substancje.

SPOSÓB PIERWSZY – WODA DETOKSYKUJĄCA

Jednym z najprostszych sposobów wsparcia detoksu organizmu jest picie wody źródlanej. Czysta woda źródlana jest najlepszym sposobem oczyszczania naszego organizmu. Na dobę potrzebujemy około 2,5L do 3 litrów dorosłego organizmu. Można również zastosować tzw. Wodę detoksykującej. To woda z dodatkiem owoców i warzyw np. cytryny, pomarańczy, grejpfruta, arbuza, truskawek, jabłka, czy ogórka. Żeby przygotować napój detoksykujący wystarczy zalać ulubione owoce lub warzywa zwykłą albo mineralną wodą i odstawić do lodówki na 1-12 godzin. Do wody można dodać rozmaryn, bazylię, pieprz cayenne lub cynamon. Taki napój jest nie tylko zdrowy, ale też bardzo smaczny.

SPOSÓB DRUGI – ZEOLIT MEDYCZNY I VITA PURE

Kolejną metodą na wsparcie detoksykacji organizmu jest wykorzystanie suplementu Vita Pure. To naturalny wyrób medyczny wytwarzany z minerałów wulkanicznych. Środek występuje w postaci drobnego proszku. Preparat ma niezwykłe właściwości. Potrafi wiązać toksyny z przewodu pokarmowego oraz pomaga w ich szybkim wydaleniu. Ponadto, zeolit wzmacnia ściany jelit, wpływa na uszczelnianie jego bariery. Dodatkowym bonusem rozwiązania jest fakt, że naturalny wyrób medyczny jest bogaty w wartościowe makro- i mikroelementy m.in. krzem, sód, wapń, a także magnez i mangan. W sumie posiada ich około 70 mikro i makro elementów. Produkt jest pozyskiwany w ekologiczny sposób i w pełni bezpieczny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *