Ile trwa detoksykacja organizmu?

Ile trwa detoksykacja organizmu?

To zależy. Przede wszystkim od rodzaju toksyny, ale też od indywidualnych możliwości detoksykacyjnych organizmu. Dlatego warto wzmacniać swój system usuwania toksyn, aby lepiej pracował i szybciej eliminował szkodliwe substancje z naszego organizmu.

Od detoksu alkoholowego…

Detoksykacja jest terminem medycznym, które oznacza proces pozbywania się z organizmu substancji toksycznych pochodzących z alkoholu, narkotyków czy leków. Całkowita eliminacja szkodliwych substancji z organizmu trwa zazwyczaj od kilku do kilkunastu dni. W trakcie detoksykacji medycznej leczy się też objawy odstawienia i tzw. głodu alkoholowego czy narkotykowego, z jakim zmaga się osoba poddawana detoksykacji.

Czas trwania detoksu jest uzależniony od wielu różnych czynników, w tym od rodzaju zażytej substancji i jej ilości. Silnie działająca używka, zażyta w większym stężeniu będzie wymagać dłuższego detoxu. Długość detoksu zależy też od indywidualnych czynników każdej osoby: jej płci, wieku, kondycji organizmu oraz przebytych schorzeń, a także intensywności uzależnienia. Detox osoby zmagającej się z załogiem od wielu lat będzie inaczej przebiegał niż detoksykacja po imprezie ze zbyt dużą ilością alkoholu.

… do detoksu cywilizacyjnego

Dziś słowa „toksyny” i „detoksykacja” mają znacznie szersze znaczenia. Obecnie pod pojęciem „toksyna” kryją się wszelkie zanieczyszczenia, syntetyczne chemikalia, metale ciężkie i przetworzona żywność, które mogą negatywnie wpływać na zdrowie. Dlatego detoksykacja w tym kontekście nie oznacza radzenia sobie z objawami odstawienia alkoholu czy narkotyków, a wzmocnienie naturalnego systemu detoksykacji swojego organizmu. Usuwanie z toksyn odbywa się przez wątrobę, nerki, układ trawienny, a także przez skórę. Istnieje wiele różnych sposobów na wsparcie detoksu organizmu.

Ograniczenie lub całkowite odstawienie alkoholu na 30 dni wzmocni enzymy wątrobowe. Nawadnianie organizmu i picie dużej ilości wody pomoże szybciej usunąć szkodliwe substancje. Zmniejszenie ilości spożywanego cukru i przetworzonej żywności zapobiegnie powstaniu otyłości i cukrzycy. To groźne choroby, które mogą uszkodzić ważne z punktu widzenia detoksu organy, jak wątroba, czy nerki. W procesie oczyszczania organizmu konieczne jest również dbanie o prawidłowe funkcjonowanie jelit, które pomagają wydalać toksyny. Wsparciem dla pracy jelit jest dieta bogata w prebiotyki, a także detoksykacja organizmu bazująca na zeolicie medycznym Vita Pure. To naturalny wyrób medyczny, który wiąże metale ciężkie, substancje radioaktywne i inne toksyny w przewodzie pokarmowym i w ten sposób pomaga je szybciej usunąć.

Uwaga:
artykuł ma charakter informacyjny – edukacyjny, a nie zastąpienie, kontaktu pomiędzy Użytkownikiem bloga a jego lekarzem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *