...
kurkumina micelarna

Złoto Indii, czyli kurkumina micelarna

Ostryż Zahary, kurkuma, kurkumina micelarna inaczej ostryż indyjski lub ostryż długi, czasem nazywany też szafranem indyjskim – powszechnie znany jako kurkuma. Te wyjątkowe brunatne kłącza o jaskrawo pomarańczowym wnętrzu zawierają w sobie ponad 200 unikatowych substancji. Wyjątkowy składnik o dobroczynnych właściwościach prozdrowotnych, a nawet leczniczych, który pomaga zwalczyć stany zapalne organizmu i ograniczyć ryzyko powstania wielu groźnych chorób. Ważne jest jednak, aby stosować kurkuminę w odpowiednim stężeniu i dawce.

Kurkuma a medycyna hinduska

Kurkuma (łac. Curcuma longa) uprawiana jest przede wszystkim w Indiach i innych regionach Azji Południowo – Wschodniej, gdzie od ponad 5000 lat wykorzystuje się jej lecznicze możliwości. Ajurweda, system medycyny starohinduskiej, często włączał kłącze i proszek z kurkumy, jako związek bioaktywny, do receptur leczniczych naparów i remediów na różne dolegliwości fizyczne i psychiczne.

Kurkuma jako dodatek do dań to za mało

Kurkuma najczęściej wykorzystywana jest jako przyprawa, która nadaje potrawom ostry smak i charakterystyczny intensywnie żółty kolor. Świetnie nadaje się do curry, kurczaka Tikka Masala, czy słynnego złotego mleka. Chociaż dania z dodatkiem kurkumy poprawiają trawienie i są bardzo smaczne, to nie przyniosą oczekiwanych efektów zdrowotnych, ponieważ kurkuma nie wchłania się do krwioobiegu człowieka w optymalny sposób. Niektórzy zalecają łączenie kurkumy z pieprzem w celu lepszej absorpcji składnika przez organizm, jednak nic nie zastąpi dawkowania czystej, wyabstrahowanej kurkuminy w formie suplementu diety, takiego jak kurkumina micelarna  BMPharma z serii Licur np. Licur FLEX 2, Max, Licur 7000 i Licur 7000 D.

Kurkumina jako naturalny preparat

W odpowiednim stężeniu i właściwej dawce działa jak doskonały przeciwzapalny preparat. Suplementowanie kurkuminy micelarnej wspiera  leczenie wszelkich stanów zapalnych, w tym reumatoidalnego i zwyrodnieniowego zapalenia stawów, zapalenia jelit i trzustki. Ekstrakt z kurkuminy pozytywnie wpływa na poziom ciśnienia krwi i w ten sposób zmniejsza ryzyko pojawienia się chorób serca i układu krążenia. Jest świetny dla osób chorujących na cukrzycę, ponieważ pomaga kontrolować poziom cukru we krwi. Działanie przeciwutleniające i przeciwzapalne kurkuminy sprawia, że suplement ten może być wykorzystywany jako wsparcie dla organizmu w profilaktyce różnych typów chorób nowotworu m.in. jelita grubego, prostaty, piersi, trzustki, czy żołądka.

Kurkumina micelarna BMPharma to więcej niż kurkuma

Stosując suplementy BMPharma możemy korzystać nie tylko z mocy kurkuminy micelarnej w różnych stężeniach, ale też z właściwości innych składników wybierając najlepsze dla naszego organizmu suplementy z serii LICUR.

Przykładowo, BMPharma Licur FLEX 2 zawiera dodatkowo kolagen typu II – UC-II®, miedź, mangan i witaminę C. Z kolei BMPharma Licur7000 D ma w składzie także witaminę D.

Ponadto, substancja ta może wspierać organizm w profilaktyce przed chorobami związanymi z zaburzeniami pracy mózgu, jak Alzheimer, czy choroba Parkinsona. Co więcej, wykazuje działanie przeciwdepresyjne. Pomaga też zapobiegać jaskrze – niebezpiecznemu schorzeniu oczu. Kurkumina micelarna jest silnym antyoksydantem. Dzięki temu profilaktyczne zastosowanie wspomaga  organizm przed szkodliwym wpływem wolnych rodników, których nadmiar powoduje starzenie się, a także wywołuje groźne choroby, w tym różnego rodzaju nowotwory i miażdżycę.

Kurkumina jako główny składnik pozytywnie wpływa na organizm u osób mających problemy ze stawami, łagodząc objawy zapalenia, może być bardziej skuteczna niż inne leki. Kurkumina micelarna może być przydatna w leczeniu depresji, ponieważ ma potencjał przeciwlękowy i przeciwdepresyjny.

Jedyną trudnością w leczeniu kurkuminą jest jej niska wchłanialność. Dlatego Bio Medical Pharma przygotowała produkt aż o 185x lepiej przyswajalny niż inne produkty na rynku. Produkt ten jest opracowany technologią która pozwala zwiększyć przyswajanie bez dodatku piperyny. Należy również wybierać produkty zawierające ekstrakty z możliwie najwyższą zawartością kurkuminoidów.

Składniki odżywcze, którymi wzbogacasz organizm nie zawsze mogą trafić w pożądane miejsce. Zależy to tak naprawdę od przyswajalności, którą osiągają organy w Twoim wnętrzu. Licur Max to suplement diety, który znacznie zwiększa działalność, wpływając korzystnie na pracę Twojego organizmu.
Kapsułki zawierające kurkuminę micelarną należy stosować w ten sposób, aby nie przekroczyć zalecanej dziennej porcji. Należy je stosować jako suplement diety, ale nie jako zamiennik zróżnicowanej diety.

Uwaga:
artykuł ma charakter informacyjny – edukacyjny, a nie zastąpienie, kontaktu pomiędzy Użytkownikiem bloga a jego lekarzem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.