...
Zeolit

Zeolit medyczny i jego działanie dla zdrowia jelit

Zeolit medyczny – ogólnie o minerale.

Zeolit, czyli zeolit klinoptylolit dolomit to minerał pochodzenia wulkanicznego, który od lat stosowany jest w wielu różnych dziedzinach życia. Można go znaleźć w wielu naturalnych środkach do różnego rodzaju zadań. Jest wykorzystywany choćby jako dodatek do karm dla naszych czworonożnych przyjaciół, ze względu na bogactwo mineralne. Ponadto sprawdza się w ekologicznych kosmetykach, czy jako substancja filtrująca w niektórych filtrach do wody.

Wszechstronność zeolitu sprawia, że jest to także wartościowy dodatek do diety dla osób, które potrzebują zastrzyku mikroelementów. Chodzi oczywiście o zeolit medyczny, który przechodzi bardzo restrykcyjne procesy sprawdzania czystości zarówno bezpośrednio przy wydobyciu, jak i dalszej obróbki dla zachowania najwyższych standardów. Wynika to zarówno z pełnego bezpieczeństwa, jak i tego, że zeolit medyczny musi być w 100% czysty, aby mógł w pełni odgrywać swoją rolę – także oczyszczającą.

Zeolit medyczny i jego wpływ na organizm człowieka.

Należy zacząć od tego, że zeolit medyczny to przede wszystkim działanie detoksykujące organizm, co jest już pierwszym krokiem w stronę regulacji różnych jego procesów i możliwości rozpoczęcia jego regeneracji. Zeolit medyczny może być stosowany doustnie, oczywiście w formie odpowiednio przygotowanej do takiego użycia. Przyjmowanie regularnie zeolitu może wpłynąć na pracę jelit, układ pokarmowy ogółem i skórę.

Zeolit medyczny jako wsparcie jelit.

Zdrowie zaczyna się w jelitach. Nie jest to reklamowy slogan. Jest to fakt, kory niejednokrotnie jest powtarzany przez osoby związane mniej lub bardziej z różnymi gałęziami medycyny czy dietetyki. Zakłada się, że około 90% chorób rozpoczyna się właśnie od zaburzeń pracy jelita grubego. W jelitach odbywa się szereg procesów, które tak naprawdę mają największy wpływ na przyswajanie z diety substancji odżywczych. To także od zdrowia jelit zależy optymalna praca układu odpornościowego.

Zeolit medyczny i jego przyjmowanie to jeden ze sposobów na wspomożenie prawidłowej pracy jelit w tym ich delikatnych kosmków, których zadaniem jest zwiększenie powierzchni wchłaniania substancji odżywczych. Ich miliony dają w sumie około 300 m² powierzchni, przez które dostają się do ciała substancje odżywcze… jak i toksyny. Zastosowanie zeolitu usuwającego toksyczne substancje z organizmu w tym metale ciężkie wprowadzane na przykład z wodą, pomaga w zachowaniu odpowiedniego zdrowia całego organizmu.

Zeolit medyczny to również działanie hamujące namnażanie się w jelitach szkodliwych grzybów, w tym candida albicans, które pasożytują w naszym ciele i zmniejszają populację dobrych bakterii. Dzięki czemu całość naszych jelit pozostaje w najlepszej kondycji.

Na koniec trzeba oczywiście przypomniec wspomnianą już wcześniej kwestię. Sam zeolit medyczny to skarbnica wielu minerałów glinokrzemianowych, sodu i wapnia. Ponadto kupowany ze sprawdzonych źródeł zapewni nam pierwiastki, takie jak bar, magnez, mangan i inne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.