...
Odbudowa warstwy hydrolipidowej skóry

Odbudowa warstwy hydrolipidowej skóry

Odbudowa warstwy hydrolipidowej skóry

PŁASZCZ HYDROLIPIDOWY SKÓRY

Zewnętrzna odbudowa warstwy hydrolipidowej naskórka składa się z wody oraz lipidów i jest zwana płaszczem hydrolipidowym. Każdego dnia nasza skóra jest narażona na działanie wielu niekorzystnych czynników tj. biologicznych, chemicznych jak również fizycznych. Płaszcz hydrolipidowy skóry to niewidzialna bariera chroniąca naskórek i głębsze warstwy skóry przed utratą wody, stanowiąc izolację pomiędzy środowiskiem zewnętrznym, a naszym organizmem. Chroni nasze ciało również przed czynnikami atmosferycznymi, mikroorganizmami oraz zapobiega parowaniu wody.

DLACZEGO UTRZYMANIE ODPOWIEDNIEJ OCHRONY JEST TAK WAŻNE!!!

Wilgoć czyli nawilżenie jest niezbędna dla prawidłowego funkcjonowania warstwy lipidowej skóry. Struktura warstwy ochronnej, która zbudowana jest z wody i mieszaniny wielu lipidów, zmienia się wraz z wiekiem czy patologiami skóry. Na jej barierę ochronną  składają się białka strukturalne, wolne kwasy tłuszczowe,  skwalen, naturalny czynnik nawilżający i inne ważne składniki, które są stosowane w różnych produktach i  wspierają odbudowę naszej warstwy płaszcza hydrolipidowego.
Odbudowa warstwy hydrolipidowej wzmacnia warstwie hydrolipidową powierzchni skóry, dzięki temu posiada odpowiednią ilość nawilżenia i substancji odżywczych i dobrze funkcjonuje jako ochronna bariera.

Niestety, kiedy dochodzi do zaburzeń warstwy hydrolipidowej czy zmniejszenia stężenia lipidów, skóra zostaje osłabiona.
Może mieć wpływ na to również problem z utrzymaniem na odpowiednim poziomie PH żołądka. Kiedy pojawiają się problemy z żołądkiem możemy zauważyć pojawiające się zaczerwienienia na skórze, utratę jędrności oraz suchość skóry. Doskonale sprawdzi się w tym wypadku produkt z zawartością kurkuminy micelarnej, który to wspomoże organizm w regeneracji i naprawie.

Warstwa ochronna odpowiada za wszelkie procesy wchłaniania oraz przenikania substancji do wnętrza skóry. Działanie to dotyczy zarówno składników dobroczynnych i sprawia, że przenikają one do głębi skóry i spełniają swoje zadanie.
Zabezpiecza również przed wnikaniem w jej strukturę drobnoustrojów (grzybów, bakterii i wirusów) oraz substancji drażniących.

Bariera lipidowa wpływa na elastyczność skóry.
Dzięki temu jest ona:

?  miękka,
? sprężysta
? jędrna
? gładka

Dbając o płaszcz hydrolipidowy dbasz również o zdrowy wygląd skóry .


Najczęściej do osłabienia płaszcza lipidowego skóry dochodzi poprzez nieodpowiednią  pielęgnację lub działanie niekorzystne czynników zewnętrznych. Na niektóre  jesteśmy w stanie wpłynąć i zmienić ich wpływ, na inne niestety jesteśmy stale narażeni. Utrata lipidów może być spowodowana  myciem mydłem i preparatami wysuszającymi skórę. Czynniki te naruszają warstwę lipidową skóry, co powoduje ucieczkę wody z naskórka, przez co skóra staje się sucha, szorstka, podrażniona  i wrażliwa, a przez to nie jest ona w stanie należycie pełnić swoich funkcji ochronnych. Dlatego tak ważne jest, by osłabioną warstwę lipidową naskórka odbudować i wzmacniać na działanie czynników zewnętrznych przy pomocy odpowiednich, naturalnych kosmetyków pielęgnacyjnych.

Jest idealny jeśli :

✅ masz skórę suchą lub atopową
✅ boisz się widocznych objawów starzenia
✅ twoja skóra straciła jędrność
✅ dbasz o zachowanie odporności organizmu
✅ chcesz mieć piękną, nawilżoną skórę

JAK MOŻEMY ZADBAĆ O SKÓRĘ ?

odbudowa warstwy hydrolipidowej

Sekret utrzymania w odpowiedniej kondycji płaszcza hydrolipidowy tkwi w precyzyjnie dobranych produktach, które posiadają odpowiedni skład aktywnych substancji  pomagających utrzymać równowagę hydrolipidową. Do takich produktów zaliczamy LipidCell oraz Elastic, z BMPharma to nowoczesne suplementy diety na piękną, promienną i zdrową cerę. Wykorzystano w nich nowatorskie połączenie aktywnych składników w postaci ceramidówskwalenu oraz witaminy A i E..  Odbudowa warstwy hydrolipidowej skóry oraz szczelny płaszcz hydrolipidowy zapewnia skórze odpowiedni stopień nawilżenia i odżywienia.

Uwaga:
artykuł nt „Odbudowa warstwy hydrolipidowej skóry” ma charakter informacyjny – edukacyjny,  a nie zastąpienie, kontaktu pomiędzy Użytkownikiem bloga a jego lekarzem. 

Komentarze (1) do wpisu “Odbudowa warstwy hydrolipidowej skóry”

  1. Coś tam kiedyś słyszałam o warstwie hydrolipidowej a propo szorowania twarzy różnymi specyfikami ale nigdy nie zgłębiałam tak tematu. Myślę, że moja warstwa hydrolipidowa wymaga naprawy. Kupię sobie ten Licur Max oraz Lipid Cell i sprawdzę ja na mnie podziała. Na pewno dam znać. Niestety jestem już po 30tym roku życia i moja skóra nie wygląda jak u nastolatki a szkoda.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.