LIŚĆ LAUROWY – zastosowanie i właściwości

Liść laurowy i jego 100% naturalne zastosowanie

Liść laurowy – zastosowanie i właściwości

Liść laurowy inaczej wawrzyn szlachetny występuje na południu Europy w Afryce oraz Azji. Żadna z roślin leczniczych nie została uwieńczona w takim stopniu jak liście laurowe. W kulturze śródziemnomorskiej, później europejskiej stały się symbolem siły, sławy i zwycięstwa Zastosowanie liścia bobkowego w kuchni jest od dawna znane jako dodatek do zup, marynat, wywarów, w których gotuje się ryby, do aromatyzowania pieczeni z dziczyzny, czy różnego rodzaju sosów. ale mało kto wie, że wywary, napary, a także oleje maja właściwości lecznicze takie jak :

👉 oczyszczanie organizmu z toksyn
👉 właściwości bakterio i grzybobójczy
👉 cukrzyca typu 2
👉 schorzenia stawów( reumatyzm, artretyzm)
👉 problemy skórne
👉 wspomaganie pracy wątroby 
👉 infekcje układu moczowego
👉 poprawa trawienia
👉 infekcje oskrzeli, kaszel
👉 normuje cholesterol
👉 nadciśnienie tętnicze
👉 zmniejsza ryzyko chorób kardiologicznych
to tylko niektóre ze schorzeń w których liść laurowy odpowiednio przygotowany może wspomóc zdrowienie.

Przepis na napar z liści laurowych

5 gramów liści pokruszonych lisci laurowych zalać w szklance wrzącą wodą. Herbata z liści laurowych jest gotowa do picia lub stosowania zewnętrznego po przestudzeniu.

Przepis na wywar z liści laurowych ( kuracja na oczyszczanie organizmu (stawów))

Kuracja trwa 3 dni a 7 dniach powinna być powtórzona.
5 gramów liści laurowych wrzucić do garnuszka z 300 ml zimnej wody i doprowadzić do wrzenia, a następnie gotować przez ok. 5 minut. Gotowy wywar należy odstawić na 5 godzin, żeby się odstał. Na koniec płyn należy przecedzić i wypić małymi łykami co 15-20 minut w ciągu 12 godzin nigdy na raz. Podczas kuracji konieczne jest odstawienie produktów białkowych. W czasie

Przepis na płukankę do włosów z liści laurowych

Zalać 3 łyżki liści wrzącą wodą, zostawić do zaparzenia na ok. 30 minut, następnie odcedzić i pozostawić do przestudzenia, przecedzić płyn. Przechowywać w lodówce przez kilka dni.

Przepis na nalewkę wawrzynową

Przygotować 5 g suszonych liści laurowych, 1 l wódki czystej 50%, 20 g cukru.Liście  zaleć wódką w szklanym naczyniu i wsypać cukier. Naczynie szczelnie zamknąć, odstawić w ciepłe miejsce na 4-5 tygodni. Przez ten czas codziennie wstrząsać, aby cukier się rozpuścił. Po tym czasie płyn przecedzić przez bibułę rozlać do butelek i zamknąć je szczelnie. Butelki przechowywać w ciemnym i chłodnym miejscu. Nalewka jest gotowa po minimum 8 miesiącach leżakowania.

Domowy syrop laurowy na kaszel i oczyszczanie organizmu

Kolejny lek, którego głównym składnikiem jest liść laurowy to syrop, który pomaga w leczeniu suchego kaszlu.

Składniki:
1 szklanka wody (250 ml)
6 liści laurowych
6 łyżek brązowego cukru (90 g)
Sok z 1 cytryny organicznej

Przygotowanie:
Do garnka wlać 2 szklanki wody i wrzuć liście laurowe. Gotować przez 15 minut po tym czasie odcedź wodę i ostudź. Następnie wlać płyn do szklanego naczynia i dodać 6 łyżek brązowego cukru i sok z organicznej cytryny. Wszystko dobrze połączyć, przelać do butelek i przechowywać w chłodnym miejscu przez 7 dni. Następnie można go pić, gdy będzie Cię męczył kaszel lub inne przykre objawy grypy.

Okłady z liści laurowych

Składniki:
2 szklanki wody (500 ml)
3 świeże liście laurowe

Przygotowanie:
Podgrzać 2 szklanki wody, aż zacznie wrzeć.
Następnie dodać świeże liście laurowe do wrzącej wody i pozwól im się zaparzyć przez kilka minut. Namocz ściereczkę do naparu i umieść ją jako kompres na klatce piersiowej. Inną opcją jest zanurzenie liści laurowych w gorącej wodzie i umieszczenie ich bezpośrednio w postaci okładów na klatce piersiowej. Na koniec zakryj pierś ręcznikiem i za każdym razem, gdy ostygnie, podgrzej okład.

Olejek laurowy

Składniki:
4 lub 5 liści laurowych
2 szklanki słodkiego oleju migdałowego (500 ml)

Przygotowanie:
Włóż liście laurowe do słoika i dodaj olej ze słodkich migdałów. Ważne jest, aby liście były czyste. Następnie szczelnie zamknij i pozwól olejkowi się macerować przez 40 dni. Kiedy już masz olejek laurowy, możesz go używać, gdy odczuwasz dyskomfort w nozdrzach lub chcesz poprawić oddychanie.  Jeśli chcesz wspomóc swoje zdrowie przy pomocy naturalnych środków to te przepisy w tym pomogą.

Liść laurowy może wchodzi w interakcje z lekami:
przeciwbólowymi – liść laurowy może opóźniać usuwanie przez organizm środków przeciwbólowych, a przez to nasilać ich działanie i spowodować pojawienie się skutków ubocznych
nasennymi (np. klonazepam, lorazepam, zolpidem) – liść laurowy może powodować senność
Dlatego nie należy ich przyjmować jednocześnie i zachować ostrożność.

Uwaga:
artykuł ma charakter informacyjny – wskazanie możliwych zastosowań liścia laurowego na oczyszczanie organizmu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *